ادعای تازه سخنرانی «مسیح علی‌نژاد» در «داووس» چیست؟

از یکم تا چهارم بهمن (۲۱ تا ۲۴ ژانویه) حدود سه هزار تن از مدیران ارشد، سیاستمداران بلندپایه، دانشمندان و نمایندگان جامعه مدنی از کشورهای گوناگون در "مجمع جهانی اقتصاد" در داووس سوئیس به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند. اوضاع اقتصادی و محیط‌زیستی در جهان از مهم‌ترین موضوعات این نشست بین‌المللی در سوئیس است. مسیح علی‌نژاد یکی از دعوت شدگان به این اجلاس می‌باشد که وعده داده سخنرانی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد داد.
کد خبر: ۵۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰

در همین راستا «دویچه وله فارسی» در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق زنان ایرانی قرار است در پنلی در داووس که به وضعیت ایران می‌پردازد، شرکت کند. او در توئیتر گفته است که در باره چه موضوعاتی صحبت خواهد کرد. ظریف در نشست داووس شرکت نمی‌کند. مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق زنان ایرانی مقیم ایالات متحده نیز در این نشست حضور خواهد داشت.

علی‌نژاد در توئیتر نوشت، در پنلی که مربوطه به اوضاع ایران است شرکت می‌کند تا از جمله در باره "کشته‌شدن یک‌هزار و ۵۰۰ نفر" و دستگیری "هفت هزار" نفر در اعتراضات آبان‌ماه، مرگ ده‌ها تن درتشیع جنازه قاسم سلیمانی و ۱۷۶سرنشین هواپیمای مسافربری اوکراین در نزدیکی تهران صحبت کند.

آنچه مسلم است اینکه مسیح علینژاد، تئوریسین کمپین «آزادی‌های یواشکی» و خبرنگار ضد انقلاب، با حمایت رسانه‌های ضدانقلاب بی‌بی‌سی فارسی، رادیو فردا، دویچه وله و صدای آمریکا در پویشی سازمان یافته علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

او با تبلیغ پویش خود با نام «چهارشنبه‌های سفید» فراخوان کشف حجاب داد. دعوت وی به عنوان یک ایرانی در کنار لغو سفر نماینده رسمی ایران یعنی وزیر خارجه کشور اهداف سیاسی و براندازه مجامعی همچون داووس را بیش از پیش روشن می‌کند. به نظر می‌رسد در روزهای آینده پس از سخنرانی مسیح علی‌نژاد موجی از بازتاب‌ها را در رسانه‌های ضدانقلاب شاهد باشیم.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار