افزایش مهاجرت ورزشکاران شاخص و مدال آور زنگ خطری برای ورزش کشور

این روزها تعدادی از ورزشکاران شاخص و مدال آور از ایران مهاجرت داشته اند و تصمیم گرفته اند که با پرچم کشورهای دیگر در مسابقات حاضر شوند.
کد خبر: ۵۰۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

کیمیا علیزاده نخستین مدال آور زن بازی های المپیک در رشته تکواندو به هلند رفته و در بيانيه‌اي تند و بي پروا، ضمن انتقادات از مسئولين، مهاجرت خود از ايران را تاييد کرد. وي در اين بيانيه اظهار کرد: من کيميا عليزاده، نه قهرمانم، نه تاريخ ساز و نه پرچمدار کاروان ايران، من يکي از ميليون ها زن سرکوب شده در ايرانم.

سال ها هر چه گفتند، اجرا کردم و مدال هايم را پاي حجاب اجباري و درايت خودشان گذاشتند. نه من و نه هيچ يک از آن‌ها برايشان مهم نيستيم و فقط ابزاريم. فقط مدال هاي فلزي مهم است تا به وسيله آن‌ها از ما بهره برداري سياسي کنند. از سويي براي تحقير ما مي گويند فضيلت زن نيست که پاهايش را دراز کند.من نمي خواهم تن به ذلت دهم."

مهاجرت در بين ورزشکاران و مدال آوران کشور، روند رو به رشدي را در ايام اخير به دنبال داشته است.از جمله افراد شاخص که این روزها خبر مهاجرت شان از ایران تایید شده، علیرضا فیروزجا نایب قهرمان شطرنج جهان  و  سعید ملایی قهرمان جودو مردان جهان هستند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار