ابراز نگرانی آمریکا از مورد هدف قرار گرفتن مجدد پایگاه‌های این کشور در منطقه

از آنجایی که مقامات آمریکایی اعلام کردند، حمله جمهوری اسلامی به پایگاه عین‌الاسد تلفاتی نداشته‌اند، و در حال حاضر عکس‌های از پایگاه عین‌الاسد منتشر شده است، نگرانی مقامات آمریکا بیش‌ازپیش افزایش یافته است.
کد خبر: ۴۹۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸


در این زمینه "سی ان ان" در گفتگوی که با "فواز گرگز استاد روابط بین‌الملل مدرسه اقتصادی لندن" داشت نوشت: «ایران در حال حاضر متنفذترین دولت در عراق است و اگر واشنگتن مجبور به ترک عراق شود این قدرت افزایش نیز خواهد یافت. اگر آمریکا عراق را ترک کند، مردم کل منطقه فکر می‌کنند که علیرغم ادعاها، ترامپ واقعاً هیچ راهبردی برای غرب آسیا ندارد و در پایان مجبور می‌شود به خانه بازگردد».


"دبکا" در این راستا آورد: «نظامیان آمریکایی که اکثراً تفنگداران دریایی هستند پیشتر قرار بود که در رزمایش نظامی ناتو که هر 2 سال یک‌بار برگزار می‌شود شرکت کنند، اما به دلیل شدت یافتن تنش آمریکا با ایران، حضور در این رزمایش منتفی شده است.

مقامات آمریکایی تا کنون تلاش بسیاری برای سرپوش گذاشتن به میزان تلفات وارد آمده به کادر نظامی خود در عین الاسد، کرده‌اند اما گزارش‌های رسانه‌های مختلف موجب شد تا پایگاه «دیفنس‌وان» به نقل از مقامات پنتاگون گزارش داد که دست‌کم ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله به عین‌الاسد زخمی شده و به بیمارستان‌های نظامی آمریکا در کویت و آلمان منتقل شده‌اند».


حمله به پایگاه عین‌الاسد توسط جمهوری اسلامی یکی از ضربه‌های جبران‌ناپذیر به هیمنه آمریکا در جهان است. هر چند که مقامات آمریکایی تلاش کردند از انتشار تصاویر این پایگاه جلوگیری کنند، اما به نظر می‌رسد در این سیاست با شکست روبرو شده‌اند؛ زیرا علاوه بر انتشار تصاویر این پایگاه، فشار مردم عراق در راستای خروج نظامیان این کشور از خاک عراق نیز به‌شدت بیشتر شده است.

این امر نگرانی شدید مقامات آمریکا را به دنبال داشته است، زیرا آن‌ها به‌خوبی می‌دانند خروج اجباری‌شان از عراق به معنای تحقیر هژمونی آمریکا است. از همین رو، مقامات آمریکایی تلاش می‌کنند به طرق مختلف حضور نظامی خود را حفظ کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار