تشدید تحریم‌ها علیه لبنان باهدف گسترده‌تر کردن دامنه اعتراضات

لبنان یکی از کشورهای است که نزدیک به سه ماه با اعتراضات و فشارهای خارجی روبرو است. این در حالی است که هنوز دولت جدید در این کشور تشکیل نشده که زمینه دخالت بازیگران منطقه و فرامنطقه در امور لبنان فراهم کرده است. در این زمینه "خبرگزاری رویترز" در گزارشی نوشت: «خزانه‌داری انگلیس شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله را تحت قانون «اقدام توقیف اموال تروریستی» مصوب سال ۲۰۱۰ قرار داده و آن را تروریستی اعلام کرد».
کد خبر: ۴۹۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹


"اسرائیل کاتص وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی" در توییتی نوشت: «از دولت انگلستان به دلیل اعمال تحریم علیه شاخه سیاسی حزب‌الله که یک سازمان تروریستی اعلام شده، قدردانی می‌کنم. این دستاوردی بزرگ در مبارزه اسرائیل با ایران و نایبانش است».

"ریّا الحسن وزیر کشور لبنان " در ذیل این واکنش‌ها در توییتی نوشت: «بیش از یک‌بار تعهد خود را در حمایت از تظاهرات مسالمت‌آمیز اعلام کردم و همواره بر حقانیت این تظاهرات تأکید کرده بودم. اما اینکه تظاهرات به حمله آشکار به نیروهای امنیتی و اموال عمومی و خصوصی تبدیل شود این اقدامی محکوم شده و کاملاً غیرقابل قبول است».

"حسن فضل‌الله عضو فراکسیون حزب‌الله" در گفتگو با العهد اشاره کرد: «تحریم‌ها علیه کشور ما و جنبش‌های مقاومت یکی از انواع حملات علیه ماست؛ تمام این تحریم‌ها از سوی آمریکا و کشورهای متحد آن نمی‌تواند بر مقاومت ما تأثیر بگذارد».


به نظر می‌رسد که مخالفان محور مقاومت، بر روی فشار به حزب‌الله تمرکز کرده‌اند. خصوصاً از زمانی که وزارت خزانه‌داری انگلیس اعلام کرد که «حزب‌الله لبنان» را در فهرست تحریم قرار خواهد داد. پیش‌بینی می‌شود که دولت انگلستان، آلمان، آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آن هستند تا فشار حداکثری علیه حزب‌الله لبنان اعمال کنند. به‌طوری‌که وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در این راستا با مقامات انگلیسی دیدار داشته است. تا شاید بتوانند فضای سیاسی لبنان به نفع خود تغییر دهند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار