اذعان «خبرگزاری ایتالیا» به سرکش بودن دولت ترامپ در پی ترور شهید «سپهبد قاسم سلیمانی»

ترور «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» توسط آمریکا یکی از خبرهای است که بیشترین بازتاب در جهان داشته و می‌توان گفت مهم‌ترین دلیل بازتاب چنین خبری از سوی رسانه‌ها به خاطر مبارزه شهید «سپهبد قاسم سلیمانی» با گروه تروریستی داعش است.
کد خبر: ۴۹۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳

در همین راستا "ای جی آی" در یادداشت از "مارکو آمبروگی نویسنده ایتالیایی" آورده است: «[شهید سپهبد قاسم سلیمانی] در ایران یک قهرمان ملی بود که می‌توانست فقیر و غنی، مؤمنین و غیرمؤمنین و حامیان مخالفان نظام ایران را متحد کند.

وقاحت و بی‌فکری اقدام ایالات‌متحده [در ترور سردار سلیمانی] همه، البته به جز اسرائیل را در جهان بهت‌زده کرد؛ اما آنچه بیش از همه برای اروپایی‌ها مایه نگرانی است، این است که کشوری زمانی الگوی مدل غربی بوده، در حال تبدیل شدن به یک «دولت سرکش» است در چنین شرایطی، ما اروپایی‌ها خود را در وضعیتی سخت می‌یابیم. ما که تحت چتر حمایتی آمریکا مدهوش دوره‌ای طولانی از رفاه و صلح بوده‌ایم، حالا خود را در برابر تجاوزات کشوری که آن را رهبر ائتلاف بین‌المللی می‌دانستیم، بی‌دفاع می‌بینیم.

زمانی که ایالات‌متحده بدون طی مراحل سازمان تجارت جهانی یا حتی آغاز مذاکره، بر کالاهای ما تعرفه اعمال می‌کند، وقتی آمریکایی‌ها علیه شرکت‌های اروپایی که از تصمیمات حاکمیتی آمریکا تبعیت نکرده‌اند «تحریم ثانویه» اعمال می‌کند، وقتی شرکت‌های حاضر در پروژه ساخت خط لوله گاز «نورث استریم» تحریم می‌شوند، وقتی آن‌ها می‌خواهند فناوری‌هایی را به ما تحمیل کنند و ما را در مورد [شرکت] ارائه‌دهنده این فناوری‌ها تحت‌فشار قرار می‌دهند، زمانی که فرانسه تهدید می‌شود در صورت اجرای طرح مالیات اینترنتی بر غول‌های فناوری آمریکایی با اقدام تلافی‌جویانه روبرو شود، ما ناگهان خود را چنان ضعیف می‌یابیم که نهایتاً تنها می‌توانیم به زبان [به این رفتار] اعتراض کنیم.

در نتیجه، ما اروپایی‌ها در برابر خود انتخاب‌هایی دشوار می‌بینیم که نه برای آن آمادگی داشته‌ایم و نه هضم آن برای افکار عمومی ما ساده است. تنها جنبه مثبت این وضعیت این است که نیاز به تقویت پروژه اروپایی را نه فقط برای دفاع از منافع مشترک تحت حمله، بلکه به خاطر فرهنگ و تمدن هزاران ساله‌ای که اکنون در معرض تهدید قرار گرفته، یادآوری می‌کند».

به نظر می‌رسد نقش شهید «سپهبد قاسم سلیمانی» در آینده بیشتر برای جهان روشن خواهد شد؛ زیرا این اقدام تروریستی توسط آمریکا نه‌تنها ادامه روند تضعیف هنجارهای بین‌المللی خواهد بود، بلکه رشد و تقویت گروه تروریستی در پی خواهد داشت.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار