هجمه به سپاه پاسداران با القای موضوع توهین سردار «حسین نجات» به مردم

سردار نجات با تاکید بر اینکه غرب و آمریکا در آستانه فروپاشی است، گفت: مدل جدید براندازی غرب، تکیه بر افرادی است که در فضای مجازی آلوده شده اند و ...
کد خبر: ۴۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹

دیدار مدیا - سردار حسین نجات، شامگاه چهارشنبه در همایش نخبگان که در مشهد برگزار شد، با تاکید بر اینکه غرب و آمریکا در آستانه فروپاشی است، گفت: مدل جدید براندازی غرب، تکیه بر افرادی است که در فضای مجازی آلوده شده اند و ... . این اظهارات در روزهای اخیر باعث هجمه گسترده رسانه‌ها و فعالان ضد انقلاب در شبکه‌های اجتماعی به وی و جمهوری اسلامی شده است. این در حالی است که سردار نجات در مصاحبه با خبرگزاری فارس از تحریف و تقطیع سخنانش انتقاد کرده است.

 

گزاره [رصد اخبار]:

پاره‌ای از گزاره‌های خبری مربوط به موضوع گزارش: « هجمه به سپاه پاسداران با القای توهین سردار «حسین نجات» به مردم» :

  • گزارش خبری مهر/اظهارات سردار حسین نجات: علت دشمنی آمریکا با ما نه هسته‌ای، نه حقوق بشر و نه حضور در منطقه است بلکه به دنبال ایجاد تمدنی مبتنی بر اومانیسم است و از آن تحت عنوان دهکده جهانی یاد می‌کند.امروز ما آمریکا و عربستان را از منطقه خارج می‌کنیم؛ دشمنی آمریکا با ما دشمنی دو تمدن است.مدل جدید براندازی غرب، ناجنبش اجتماعی است که تکیه بر افراد فرودست جامعه دارد؛ افرادی که محصول حاشیه‌ نشینی و بی‌سواد هستند و در فضای مجازی آلوده شده‌اند.آمریکایی‌ها طراحی کرده بودند که با خروج از برجام، تحریم‌های بسیاری را می‌توانند اعمال کنند تا مردم خشمگین و ناراضی تحت تأثیر شبکه‌های مجازی وارد تظاهرات شوند.
  • سردار حسین نجات : متاسفانه صحبت های بنده در دوازدهمین همایش مداحان و شعرای مرتبط با هیات رزمندگان اسلام در شهر مشهد تحریف و تقطیع شده است.همچنین ضمن اشاره به وجود ۵۰ میلیون گرسنه در آمریکا متذکر شدم که جمهوری اسلامی علی رغم تحریم و همه‌ مشکلاتی که دارد به هر نفر از خانواده های با درآمد متوسط و پایین یکصد هزار تومان یارانه می دهد و این در دنیا بی نظیر است.در این سخنان ذکر کردم که دشمنان نظام چون می دانند پایگاه جمهوری اسلامی در اقشار متوسط و پایین جامعه است می‌خواهند با تحریم این مردم را مقابل نظام قرار دهند.همچنین در رابطه با اعتراضات آبان ماه ۹۸ نیز عده ای که ابتدا به خیابان آمدند از افزایش قیمت ها نگران بودند لکن پس از مشاهده‌ حرکت آشوبگران و بخصوص با بیانات رهبر معظم انقلاب معترضین صف خود را از آشوب گران و تخریب کنندگان جدا کردند. لذا اگرچه مشکل داشتند ولی حاضر نشدند در نقشه دشمنان وارد شوند
  • بی بی سی فارسی گزارش تحلیلی: فرمانده سپاه هم فهمید که پایگاه اجتماعی مخالفین از طبقات زحمتکش و فرودست جامعه است معمولا مقام‌های حکومت ایران خود را حامی اقشار فرودست معرفی می‌کنند، اما با بالا گرفتن اعتراضات معیشتی درباره مخالفت این اقشار با حکومت هم هشدارهایی داده‌اند.به تازگی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، گفته است: "مستضعفین را بد معنا می‌کنند؛ مستضعفین را به افراد فرودست یا... اقشار آسیب‌پذیر[معنا می‌کنند، اما]،... این معنای مستضعفین است: کسانی که وارثان زمین و همه‌ موجودی زمین خواهند بود."حسین نجات چهارشنبه شب در "همایش نخبگان عصر ستایشگری"، که یک برنامه هیات رزمندگان اسلام و سازمان بسیج مداحان بوده صحبت می‌کرد.او درباره اعتراضات گسترده پس از سه برابر شدن ناگهانی قیمت بنزین با تصمیم شورای سران سه قوه و تایید رهبر جمهوری اسلامی گفته که ریشه این اعتراضات به عملکرد دولت آمریکا برمی‌گردد.
  • کانال تلگرامی بیان : حسین نجات سرداری قاتل و آدمکش با تمام وقاحت به کل ملت ایران توهین میکند و #اعتراضات_سراسری بر حق ملت، این انقلاب_عظیم #براندازی را حاصل وارد شدن فرودستان جامعه ایران به شبکه های اجتماعی می داند این سردار آدم کش با تمام بیشرمی میگوید: مدل جدید براندازی غرب، ناجنبش اجتماعی است که تکیه بر افراد فرودست جامعه دارد؛ افرادی که محصول حاشیه‌‌نشینی و بی‌سواد هستند و در فضای مجازی آلوده شده‌اند
  • کانال تلگرامی توانا : سردار نجات؛ معترضین حاشیه‌نشین، بی‌سواد و آلوده هستند نجات افزود: "مدل براندازی تغییر کرده است. وظیفه ما بالا بردن تاب‌آوری مردم است"فضای مجازی یعنی افزایش آگاهی و اطلاع رسانی دقیق، که به "مسیری جهنمی" برای حکومت تبدیل شده است.
  • کانال تلگرامی مکتوبات: خمینی کبیر، انقلاب را ثمره حمایت پابرهنگان و زاغه‌نشینان می‌دانست و سردار نجات(معاون فرهنگی سپاه) حرکت اعتراضی اخیر را «تلاش براندازانه فرودستان و حاشیه‌نشینان» و راه‌حل را(نه عدالت اجتماعی که)بالا بردن تحمل محرومان می‌داند.سالها از سرقت انقلاب مستضعفان به دست سرمایه‌داران گفتیم، شاهدی بهتر از این؟
  • کانال تلگرامی نماتودی: توهین سرداران سپاه پاسداران به مردم ایران. سردار حسین نجات مردم  را  بی‌ سواد و حاشیه‌ نشین خواند و گفت : « در مدل جدید براندازی ، تکیه بر افراد فرودست جامعه و کسانی است که محصول حاشیه‌ نشینی و بی‌ سوادی هستند و در فضای مجازی آلوده شده‌ اند
  • کانال تلگرامی سحام نیوز: انقلابی که تمام افتخار رهبرانش این بود که بر دوش فرودستان و مستضعفان به پیروزی رسید، حالا به نقطه‌ای رسیده که معاونت فرهنگی سپاهش (سردار نجات) در تحلیل فاجعه آبان‌ماه بگوید: «غرب می‌خواهد با تکیه بر فرودستانِ حاشیه‌نشینِ بی‌سواد که در فضای مجازی آلوده شده‌اند، براندازی کند». همین فرودستانِ حاشیه‌نشین وقتی قرار بود «اعلاحضرت» را بیرون کنند تاج سر روحانیان و پیروان‌شان بودند اما حالا که قرار است «حضرت» را بیرون کنند شده‌اند بی‌سواد و آلوده. پیش‌تر، این خط را رهبر جمهوری اسلامی داده بود و در سخنرانی هفته بسیج گفته بود: «مستضعف بر خلاف آنچه که امروز به اشتباه به افراد آسیب‌پذیر و فرودست می‌گویند به معنای خلیفةالله در زمین است». یعنی برای له کردنِ فرودستان خجالت نکشید، شما بسیجِ منید نه "بسیجِ مستضعفین"این سرنوشت غم‌انگیز تک تک شعارهای انقلاب است که به تدریج تحریف و تهی شد و امروز به ایستگاه «مستضعفین» رسید.یادتان هست در روزهای جنگ سوریه که سرمایه‌های همین مستضعفین خرج بقای بشار اسد می‌شد آقای خامنه‌ای گفته بود: «اگر در سوریه نجنگیم، باید در تهران و فارس و اصفهان بجنگیم»؟ آخرش، هم در سوریه جنگیدند هم در تهران و فارس و اصفهان و ۲۵ استان دیگر، تا به قول خودشان «۴۸ساعته» صدها جان را «جمع کنند» و «عمق استراتژیک»شان بشود عمق خالیِ جیب و جانِ همین مستضعفین.
  • دویچه وله فارسی / گزارش تحلیلی: سردار حسین نجات می‌گوید در دهه چهارم جمهوری اسلامی این آمریکایی‌ها هستند که مانع "نابودی اسرائیل" شده‌اند. مشاور نظامی خامنه‌ای نیز گفته راه کربلا باز شده و "شهیدان مدافع حرم" در سوریه "راه قدس" را باز می‌کنند.سردار حسین نجات گفت: «مدل جدید براندازی غرب، ناجنبش اجتماعی است که تکیه بر افراد فرودست جامعه دارد؛ افرادی که محصول حاشیه‌‌نشینی و بی‌سواد هستند و در فضای مجازی آلوده شده‌اند.»
  • کانال تلگرامی ایران بریفینگ : در طی چهل سال حاکمیت جمهوری اسلامی رهبرانش همواره به پشتوانه بودن «مستضعفین» می بالیدند ، روح الله خمینی انقلاب را متعلق به کوخ نشینان و پابرهنگان می دانست و حاشیه نشینان و حلبی آباد نشینان را بارها و بارها ولی نعمتان انقلاب و صاحب آن معرفی کرده بود.سید علی خامنه ای نیز همواره در طی سه دهه رهبری اش «مستضعفین» را صاحب انقلاب و «صاحب کرامت» می دانست و آنها را «زمینه سازان ظهور» معرفی کرده بود.رهبران انقلاب و سران جمهوری اسلامی و حتی امنیتی های جمهوری اسلامی آنقدر از همراهی و هم رایی مستضعفین و جنوب شهر نشین ها مطمئن بودند که سال ۱۳۸۸ و همزمان با اعتراضات جنبش سبز یک سردار #سپاه_پاسداران گفته بود : « اینها]جنبش سبز[ که عددی نیستند، هر موقع دمپایی پوش ها و اسلامشهری ها و نازی آبادها و... آمدند کف خیابون ، مقاومت هم نکنید جمع کنید و برید !اما همه تصورات رهبران و کارگزاران جمهوری اسلامی در آبان ۹۸ بهم ریخت و هسته اولیه اعتراضات سراسری در ایران از مناطق حاشیه نشین و مستضعف آغاز شد و ایران را در بر گرفت و پس از آن بود که رهبر جمهوری اسلامی معنی #مستضعفین را عوض کرد سید علی خامنه ای که تا پیش از این  «مستضعفین» را محرومان و صاحبان مملکت معرفی کرده بود حالا « ائمه و اهل بیت و پیشوایان حکومت» را مستضعفین معنی کرداکنون پس از این تغییر معنی معاون سپاه اقدام به توهین و تخریب مستضعفین سابق یعنی افراد حاشیه‌نشین نمود و آنها «ضد انقلاب» و «آلت دست دشمنان» نامید حسین نجات، #معاون_سپاه_پاسداران، معترضان  اخیر را «بی‌سواد و حاشیه‌نشین» خواند و گفت: «در مدل جدید براندازی، تکیه بر افراد فرودست جامعه و کسانی است که محصول حاشیه‌نشینی و بی‌سوادی هستند و در فضای مجازی آلوده شده‌اند.

 

تحلیل روندها:

سردار حسین نجات شامگاه چهارشنبه، چهارم دی‌ماه در همایش «نخبگان عصر ستایشگری» گفته علت دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی «نه هسته‌ای، نه حقوق بشر و نه حضور در منطقه» است بلکه هدف ایالات متحده براندازی است که در اعتراض‌های آبان ماه شاهد «مدل جدیدی» از آن بودیم.

نجات گفت: «اگر دهه اول انقلاب دغدغه بیرون کردن صدام را داشتیم، در دهه چهارم، آمریکایی‌ها هستند که نمی‌گذراند ما اسرائیل را نابود کنیم».

بعد از این سخنرانی و از همان دقایق اول، رسانه های معاند با همراهی جریان انحرافی و شبکه رسانه‌ای سلطنت‌طلب اقدام به تحریف سخنان سردار «نجات» نموده و تلاس کردند اینگونه وانمود کنند که بعد از اغتشاشات آبان ماه که منجر به شکل گیری اعتراض توسط قشر ضعیف جامعه شد، سپاه نقطه مقابل دردمندان و مردم ضعیف جامعه است . این گمانه با استفاده از تعبیر هفته گذشته رهبر معظم انقلاب از مستضعفین تقویت شد و با  بزک رسانه‌ای به عنوان تغییر ماهوی در راهبرد ج.ا به مخاطبان خاکستری خورانده شد. بعد از جدی شدن این مسئله سردار «حسین نجات» معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نامه‌ای، با انتقاد از یک رسانه به دلیل تحریف و تقطیع سخنانش در روز چهارشنبه (4 دی) در همایش مداحان در مشهد؛ به بیان بخش‌های منتشر نشده سخنان خود پرداخت.

وی در این نامه نوشت: متأسفانه صحبت های بنده در دوازدهمین همایش مداحان و شعرای مرتبط با هیات رزمندگان اسلام در شهر مشهد تحریف و تقطیع شده است.

در این همایش که بنده به مدت یک ساعت صحبت نمودم ابتدا پیشرفت‌های شگرف نظام جمهوری اسلامی و سپس افول موریانه وار آمریکا و غرب را تشریح کردم.

همچنین ضمن اشاره به وجود 50 میلیون گرسنه در آمریکا متذکر شدم که جمهوری اسلامی علی‌رغم تحریم و همه‌ مشکلاتی که دارد به هر نفر از خانواده‌های با درآمد متوسط و پایین یکصد هزار تومان یارانه می دهد و این در دنیا بی‌نظیر است.در همین نطق یادآور شدم که تحریم و سوء مدیریت باعث فشار اقتصادی بر طبقات پایین جامعه شده و به یک قشر بیش از بقیه فشار می آید لکن از آنجایی که جمهوری اسلامی تنها کشوری است که مدافع مستضعفین و طبقات پایین جامعه به خصوص قشر آسیب‌پذیر است کمیته امداد امام خمینی (رحمت الله علیه) تلاش کرده افراد تحت پوشش خود را بیمه کند و ایجاد اشتغال،  مسکن و توانمندسازی آن‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

به همین شکل «بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی»، «بنیاد برکت»، گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی تمرکز خود را بر حاشیه شهرها و مناطق محروم قرار داده‌ند و این نشان‌دهنده توجه نظام جمهوری اسلامی بر اقشار پایین جامعه است که صاحبان اصلی انقلاب می باشند.در این سخنان ذکر کردم که دشمنان نظام چون می‌دانند پایگاه جمهوری اسلامی در اقشار متوسط و پایین جامعه است می‌خواهند با تحریم این مردم را مقابل نظام قرار دهند. همچنین در رابطه با اعتراضات آبان ماه 98 نیز عده ای که ابتدا به خیابان آمدند از افزایش قیمت ها نگران بودند لکن پس از مشاهده‌ حرکت آشوبگران و بخصوص با بیانات رهبر معظم انقلاب معترضین صف خود را از آشوب‌گران و تخریب‌کنندگان جدا کردند. لذا اگرچه مشکل داشتند ولی حاضر نشدند در نقشه دشمنان وارد شوند.

همچنین در بین این مطالب به این موضوع اشاره داشتم که در میان افراد دستگیر شده، که اقدام به تخریب کرده‌اند افرادی بوده‌اند که فرزندان اعتیاد، فرزندان طلاق و با سواد کم بوده‌اند و متأسفانه تحت تأثیر فضای مجازی آلوده شده‌اند و این وظیفه متولیان فضای مجازی، فرهنگی و اجتماعی کشور را سنگین تر می‌نماید.

 

 

نظریه [آینده پژوهی]:

جریان ضدانقلاب با برجسته‌کردن بخشی از اظهارات سردار «حسین نجات» و تقطیع سخنان وی، آن را با تعریف واژه مستضعفین که چند وقت قبل در صفحه توییتری منتسب به رهبر معظم انقلاب منتشر شد ربط داده و تلاش کردند این مفهوم را القا کنند که نگاه حاکمیت به قشر پایین جامعه بعد از اغتشاشات اخیر تغییر کرده به نحوی که اوایل انقلاب آنها را صاحبان انقلاب می‌دانستند ولی اکنون با دید تهدید به مستضعفین و سطوح پایین جامعه می نگرند.

البته با توجه به اینکه از بعد اغتشاشات آبان ماه همچنان شرایط نیمه پایداری را در کشور شاهد هستیم، فضای عملیات روانی به شدت علیه نظام و سپاه پاسداران است و به شکل ذره بینی تمام سخنرانی‌های مسئولان نظام به ویژه فرماندهان ارشد سپاه وارسی می‌شود، بهتر است مسئولین ارشد کشور با  دقت بیشتری از عبارات استفاده کنند و با انتخاب واژگان مناسب موجب آتو دادن دست رسانه‌های معاند و التهاب در فضای رسانه‌ای نشوند.

 

سناریوهای پیش رو:

 

سناریو 1: به نظر می‌رسد در روزهای آینده جبهه جنگ روانی دشمن علیه نظام با تمام توان برای القای شکاف بین حاکمیت و مردم حرکت خواهد کرد. نماد نظام می توانند فرماندهان ارشد سپاه، ائمه جمعه و منصوبین رهبری باشند. تلاش ها برای خدشه به حیثیت نظام و ایجاد تنفر در مردم برای کاهش مشارکت در انتخابات و یا مقابله با پیروزی جریان انقلابی در انتخابات خواهد بود.

 

سناریو 2: از ظرفیت تخریب سخنرانی سردار «نجات» برای قرار دادن مردم و نظام در مقابل هم و ایجاد توهم تعارض منافع و تفاوت ایدئولوژی بین مردم و حاکمیت به منظور کاهش مقبولیت و مشروعیت نظام بهره برداری خواهد شد.

 

سناریو 3: با توجه به اینکه سردار نجات منصوب رهبری در سپاه ولی امر بوده و سالها با ایشان حشر و نشر داشته است، حمله به سردار نجات به شکل غیر مستقیم به معنی حمله به رهبر معظم انقلاب و تخریب وجهه ایشان خواهد بود با این رویکرد که جملات تحریف شده‌ای که به س.نجات نسبت داده می شود را نظرات معظم‎له در مورد قشر ضعیف جامعه تلقی کنند.

 

سناریو 4:  با ادامه حملات به سردار «نجات» و نقد مواضع تحریف شده وی، دست ضدانقلاب برای ایجاد و القای شکاف و تقابل بین نهاد ارتش و سپاه/ سازمان اطلاعات و وزارت اطلاعات/ دولت آشکار و دولت پنهان / دولت بی اصلحه و دولت مسلح  باز خواهد بود.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار