عاون مرکز آمار ایران:

هزینه سرشماری ایران چقدر بود؟

معاون مرکز آمار ایران با اشاره به هزینه 33 دلاری به ازای هر نفر در آمریکا و 7.8 دلار در اروپا، سرانه سرشماری در ایران را نیم دلار برآورد کرد.
کد خبر: ۳۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۶
سرمایه پرس - علیرضا زاهدیان روز دوشنبه در آیین اختتامیه سرشماری 95 با حضور «محمدباقر نوبخت» رییس سازمان برنامه و بودجه در وزارت کشور برگزار شد، گفت: سرشماری امسال با مطلوبیت تمام به ثمر رسید.

وی افزود:٢٠ کمیته کاری،١٧٠ طراح، رصد ٧٠٠ فعالیت در قالب سرشماری، 5200 مدرس و 40 هزار نفر ما را در انجام بهبنه سرشماری یاری کردند.

معاون مرکز آمار ایران با بیان اینکه ٣٢ نرم افزار برای این سرشماری طراحی شد، افزود: 47.5 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کردند که این میزان برای کانادا در نخستین سرشماری اینترنتی 18.5 درصد (در سال 2006 میلادی) در سرشماری دوم 54 درصد (سال٢٠١١) و در سرشماری سوم که سال ٢٠١٦ برگزار شد ٦٨ درصد بود.

وی با بیان اینکه ایران پس از کشورهای کانادا، استرالیا و کره جنوبی، چهارمین کشور موفق در سرشماری اینترنتی بود، افزود: اگر می خواستیم به روش سال ٩٠ سرشماری کنیم، باید 65 هزار نفر از کارکنان در این سرشماری شرکت می کردند در حالی که در مجموع با بکارگیری 25 هزار نفر کمتر از این رقم این کار انجام شد.

زاهدیان ویژگی دیگر سرشماری امسال را اعلام شاخص کیفیت سرشماری بطور روزانه عنون کرد و افزود: تمام خانه های جداول سرشماری هر روز کنترل می شد و همکاران ما در ارزیابی سرشماری 95 به 156 معیار پاسخ دادند.

سرشماری 95 برای نخستین بار در کشور به دو شکل اینترنتی و حضوری و با استفاده از ابزار تبلت برگزار شد.
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار