هشدار هواشناسی به مردم/ طوفان گرد و خاک در شهرهای مرزی/ بارش شدید باران در استان‌های ساحلی

کارشناس هواشناسی گفت:بعدازظهر امروز با افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق شرایط برای تولید گرد و خاک و انتقال آن به مناطق مرزی غرب و شمال غرب کشور مهیا است، از اینرو روز پنجشنبه ۲۷ آبان، در این مناطق پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۲۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
سرمایه پرس - مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از نفوذ جریان‌های شمالی و هوای سرد به نوار شمالی کشوردر روز آینده، خبر داد و افزود: در روز جمعه بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر تشدید می‌شود.

احد وظیفه، اظهار کرد: بر اساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز با گذر موجی از نوارشمالی کشور بتدریج از غلظت آلاینده‌های جوی درشهرهای صنعتی و پرجمعیت کاسته خواهد شد. در شمال غرب کشور نیز دربعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در شهرهای شمالی آذربایجان شرقی وغربی با بارش پراکنده نیز همراه خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر روز پنجشنبه بتدریج با نفوذ جریان‌های شمالی و هوای سرد به نوار شمالی کشور، در شمال غرب کشور ابرناکی، بارش پراکنده گاهی با وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد. در سواحل غربی خزر نیز ابرناکی وزش باد و بارش شروع می شود و بتدریج طی روز جمعه با تقویت بیشتر جریان‌های شمالی بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر تشدید شده و دریای خزرمواج خواهد شد و گستره بارش‌ها به بخش‌هایی از دامنه‌های البرز غربی و مرکزی و شمال شرق کشور نیز خواهد رسید.

وزش باد در تهران
وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در روز پنجشنبه ۲۷ آبان، غبار محلی، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۰ و ۱۰ درجه سانتیگراد و در روز جمعه ۲۸ آبان، نیمه ابری، در بعدازظهر بارش پراکنده، همراه با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۱۹ و ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ایسنا
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار