غایبان سرشماری چه کنند؟

به گفته پارسا تنها خانوارهای غایب امکان ثبت نام اینتزنتی را خواهند داشت
کد خبر: ۲۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
سرمایه پرس - «امیدعلی پارسا» گفت: با وجود مشارکت حدود 59 درصد خانوارها در سرشماری، حدود هفت درصد خانوارها غایب بوده اند که عدد بالایی است.

 وی افزود: ماموران سرشماری در مراجعه به منازل مردم، در اطلاعیه ای به خانوارهای غایب از آنها می خواهند با استفاده از کد خانوار غایب که در آن درج شده، به صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کنند.

 پارسا خاطر نشان کرد: خانوارهای غایب تنها قشری هستند که امکان ثبت نام اینتزنتی برای آنها فراهم است.

 رییس مرکز آمار ایران از این خانوارها درخواست کرد با ثبت نام اینترنتی و یا همکاری با ماموران سرشماری این تکلیف میهنی و شرعی خود را که مشارکت در آن کمتر از نیم ساعت زمان می برد، انجام دهند.

 وی با یادآوری اینکه مشارکت 46 درصدی مردم در سرشماری اینترنتی، رکورد خوبی را در مشارکت مردمی به ثبت رساند، گفت: اغلب خانوارهای غایب که حدود 90 هزار خانوار می شود، ساکن شهرها هستند و امکان دسترسی آنها به اینترنت فراهم است.

 رییس مرکز آمار ایران با بیان اینکه در عرف بین المللی میزان غایبان باید کمتر از یک درصد جمعیت باشد، تاکید کرد: برای دقیق بودن اطلاعات سرشماری که مبنای تصمیم گیری های کلان کشور است، حتی نباید یک نفر از قلم بیفتد.

 پارسا افزود: البته مرکز آمار باید با بهره گیری از آمارهای قبلی و اطلاعات موجود، اطلاعات خانوارهای غایب را نیز به نتیجه سرشماری بیفزاید و اینطور نیست که غایبان کنار گذاشته شوند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار