واژگونی يك دستگاه اتوبوس حامل زائران حسيني + عکس

‌مدير روابط عمومي اورژانس فارس گفت: براساس آخرين آمار، حادثه واژگوني اتوبوس در محور اقليد به ياسوج، 26 نفر كشته و 22 نفر مصدوم شده‌اند.
کد خبر: ۲۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵
س‌رمایه پرس - حسن همتي اظهار داشت: در حادثه واژگوني اتوبوس در محور اقليد به ياسوج، 20 نفر از سرنشينان اتوبوس در صحنه كشته شده بودند و 5 مصدوم در حين انتقال به بيمارستان و يك مصدوم در بيمارستان جان خود را از دست دادند.

همتي با تصريح اينكه آمار 28 كشته را تاييد نمي‌كند، گفت: از كل مصدومان اين حادثه 5 مصدوم به بيمارستان اقليد و 17 مصدوم به بيمارستان ياسوج منتقل شده‌اند.

او ادامه داد: 2 مصدوم از مصدومان منتقل شده به اقليد، پس از اقدامات اوليه به بيمارستان آباده و يك مصدوم هم به شيراز منتقل شده‌اند.

همتي با بيان اينكه شب گذشته عالي‌منش رئيس اورژانس فارس نيز در محل حادثه حاضر شده است، گفت: بعد از اعلام وقوع حادثه به فاصله 4 دقيقه اولين آمبولاس در صحنه حاضر بوده و در نهايت 12 آمبولانس و يك اتوبوس آمبولانس به همراه 35 نفر از ماموران اورژانس براي امدادرساني به مصدومان به محل اعزام شدند.

شامگاه سه‌شنبه 18 آبان، در حادثه‌اي دلخراش، يك دستگاه اتوبوس حامل زائران حسيني كه از يزد به سمت مرزهاي غربي كشور حركت مي‌كرد، در گردنه اسماعيل‌بيگ شهرستان اقليد و در مرز استان‌هاي فارس و كهگيلويه و بوير احمد، دچار سانحه شد.

بررسي‌هاي اوليه دليل وقوع حادثه را اشكال در سيستم ترمز خودرو اعلام كرده است.

يكي از مسئولان راهداري فارس به ايسنا گفت: هم‌اينك كارشناسان سازمان راهداري كشور با حضور در محل در حال بررسي حادثه و علل موثر بر آن هستند و تا ساعتي ديگر نظرات كارشناسي اوليه را اعلام خواهند كرد.

برابر اين گزارش، محور اقليد به ياسوج، به عنوان يك محور فرعي روستايي ثبت شده و تردد اتوبوس‌هاي مسافربري در اين مسير ممنوع بوده است.

واژگونی يك دستگاه اتوبوس حامل زائران حسيني
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار