افزایش 15 درصدی زائران اربعین/ 10 هزار اتوبوس زائران را به مرز می رساند

به گفته دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین برآورد می شود امسال زیارت ابعین با افزایش حدود 15 درصدی همراه باشد.
کد خبر: ۲۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
سرمایه پرس - دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین گفت: برای جابجایی زائران اربعین 10 هزار دستگاه اتوبوس آماده شده است.

محمد جواد عطرچیان اظهار داشت: این تعداد اتوبوس را شرکت های حمل و نقل مسافربری برای 33 هزار سفر از مناطق مختلف کشور به مرزهای چزابه، مهران و شلمچه آماده کرده اند.

عطرچیان گفت : برای زائران خارجی کشورهای افغانستان و پاکستان هم مرز شلمچه و برای زائران کشورهای حوزه قفقاز مرز مهران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در مرزهای خروجی هم 2500 دستگاه اتوبوس واحد به عنوان اتوبوس کمکی برای جابجایی در مرزها و پایانه ها فراهم شده است.

عطرچیان گفت: پارسال یک تا یک و نیم میلیون نفر از مرزهای مهران، شلمچه و چزابه برای زیارت اربعین رفتند و برآوردها برای امسال حدود 15 درصد افزایش نشان می دهد.

وی از زائران خواست: ویزاهای خود را کنترل کنند و مرز خروجی آنها در ویزاها مشخص شده است که باید از همان مرز عبور کنند.

عطرچیان افزود: پیش بینی لازم برای سوخت رسانی به وسایل نقلیه عمومی و خصوصی شده است و پارکینگ هایی در مرز شلمچه باظرفیت 48 هزار دستگاه و مهران 96 هزار دستگاه و چزابه 28 هزار دستگاه ایجاد شده است.

دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین گفت: پایانه مرزی شلمچه با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد تومان آماده سازی شده است.

وی افزود: برای ترمیم، تعویض و بهسازی و ایمن سازی راه های منتهی به پایانه های مرزی 570 میلیارد ریال هزینه شده است.
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار