سند نخستین استیضاح مجلس دهم به نام فانی زده شد

پس از چندین هفته بحث و بررسی و مذاکره غیررسمی، سرانجام طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش رسما در جلسه علنی مجلس اعلام وصول شد تا سند نخستین استیضاح مجلس دهم به نام علی اصغر فانی زده شود.
کد خبر: ۱۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵
سرمایه پرس - اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس را اعلام وصول کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: استیضاح وزیر آموزش و پرورش که پس از طی مراحل قانونی در کمیسیون آموزش با تعداد ۴۵ امضا از طرف نمایندگان تقدیم هیات رئیسه مجلس شده بود، اعلام وصول می گردد. بنابراین مطابق مواد ۲۲۳ و ۲۲۵ آیین نامه داخلی مجلس وزیر باید ظرف ۱۰ روز برای پاسخگویی در صحن علنی مجلس حاضر شود.

آن گونه که سایت خبری مجلس گزارش داده، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز در این خصوص گفت: در هفته آینده طی مکاتباتی با وزیر آموزش و پرورش زمان حضور وزیر در صحن مجلس مشخص می شود.

این دومین باری است که علی اصغر فانی در دوره وزارت آموزش و پرورش خود استیضاح می‌شود. نخستین بار او در زمان مجلس نهم در روز سوم تیر ۱۳۹۴ استیضاح شد، اما این استضاح با ۷۶ رأی موافق، ۱۶۷ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۶ رأی، تصویب نشد و علی اصغر فانی بعنوان وزیر آموزش و پرورش ابقا شد.
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار