شکاف در ائتلاف سعودی علیه یمن

شبه‌نظامیان یمنی وابسته به ائتلاف سعودی، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهانه و بدرفتاری فرماندهان سعودی با آن‌ها دست به اعتراض و تظاهرات زدند.
کد خبر: ۵۵۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳

به گزارش دیدار مدیا؛ در این راستا «الجزیره» در گزارشی نوشت: «صدها نفر از شبه‌نظامیان یمنی در مرزهای جنوبی عربستان سعودی دوباره دست به تظاهرات زده و خواستار بازگشت به خانه‌های خود شدند. نیروهای یمنی که برای پول در ائتلاف سعودی علیه نیروهای دولت نجات ملی یمن (صنعاء) می‌جنگند در منطقه «شرورة» عربستان سعودی تجمع کرده و به نحوه تعامل سعودی‌ها با آن‌ها اعتراض کرده‌اند.

 

نظامیان معترض یمنی از فرماندهان سعودی خواسته‌اند حقوق عقب‌مانده آن‌ها را که شش ماه است پرداخت نشده، واریز کنند. ائتلاف سعودی برای جبران شکست نیروهای مسلح خود در جنگ علیه یمن، کودکان و جوانان کم سن و سال یمنی را به خدمت گرفته و آنان را به جان برادران یمنی‌ خود در جبهه‌های درگیر انداخته است. کاهش قیمت جهانی نفت و افزایش هزینه‌های جنگ در یمن باعث شده است عربستان سعودی نتواند به‌صورت مرتب حقوق نیروهای خود را پرداخت کند. طی یک سال اخیر فیلم‌هایی از سربازان سعودی در مرزهای جنوبی منتشر شده است که در آن، از عدم دریافت حقوقشان و عدم رسیدگی به اوضاع آن‌ها گلایه کرده‌اند».

 

ائتلاف سعودی از هفته گذشته مدعی شد که حملات خود به یمن را به دلیل شیوع کرونا در این کشور متوقف کرده و این آتش‌بس یک‌طرفه دو هفته به طول خواهد انجامید و در صورت استقبال قابل تمدید است. به‌رغم این ادعا، حملات طی روزهای گذشته نه‌تنها به‌هیچ‌وجه متوقف نشده، بلکه مواضع ارتش یمن از زمین و آسمان هدف حملات این ائتلاف قرار گرفته است و از آنجایی که این ائتلاف به دلیل فشارهای اقتصادی در حال فروپاشی است احتمالاً دولت سعودی به دنبال آن است تا قبل از فروپاشی ائتلاف ضد یمن بتوانند مناطق مهم استراتژیک و خصوصاً نفت‌خیز یمن را تصرف کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار